Deveniți expert financiar. Ca PrivateBroker MBI dumneavoastră oferiți clienților servicii financiare într-un Store MBI cu design exclusivist, și în același timp, profitați de numeroase beneficii.

(imediat, locație Slovacia/Ungaria/Cehia)

Despre MBI

MBI este o companie de franciză internațională, care deservește începând cu anul 1989, peste 1 milion de clienți în domeniul serviciilor financiare. Mai mult de 600 de experți financiari consiliază profesional, prin posibilități de investiții instituționale, și stau la dispoziția clienților, ca și parteneri de discuții directe pentru teme financiare actuale. .

RESPONSABILITĂȚILE DUMNEAVOSTRĂ

  • Efectuarea de discuții de consiliere cu clienții în Store-ul MBI
  • Optimizarea polițelor actuale ale clienților
  • Selecția și alegerea produselor financiare adecvate pentru clienți
  • Introducerea/administrarea datelor clienților cu ajutorul WorkBase

PROFIL DUMNEAVOASTRĂ

  • Studii economice finalizate cu bacalaureat (necesare pentru licențe suplimentare)
  • Reputatie impecabila
  • Experiență relevantă în domeniul financiar
  • Cunoștințe foarte bune de Microsoft Office, în special Microsoft Excel
  • Aspect îngrijit/de business
  • Abilități bune de comunicare și putere de convingere
  • Motivație și receptivitate
  • Experiența în programul WorkBase, constituie avantaj

AVANTAJELE DUMNEAVOASTRĂ

  • Licențiere și formare pentru expert financiar
  • Un Store MBI, cu un design exclusiv, în care vă puteți consilia clienții
  • Echipament tehnic (Laptop, Smartphone etc.)
  • Asistentă de portofoliu, care vă ajută la stabilirea întălnirilor cu clienții și la administrarea datelor clienților
  • Sprijin de la o echipă internaționala, cu experiență și know-how testat
  • Stoc de clienți existenți și clienți noi recomandați de către promoteri
  • Școlarizare continuă (național și internațional)

Plata pentru această poziție este conform succesului dumneavoastră. Asigurați bunăstarea clienților dumneavoastră și obțineți un salar lunar, nelimitat. Vă stăm la dispoziție pentru o discuție personală cu informații detaliate despre posibiilitățile dumneavoastră.

Așteptăm CV-urile dumneavoastră la adresa : miriana.stevanovic@mbi.eu

www.mbi.eu, MBI Institut für Marketingberatung International AG

Münichreiterstrasse 19
1130 Wien, Austria

About

Über MBI

MBI ist ein internationales Franchise-Unternehmen, welches seit 1989 über 1 Million Klienten in CEE Finanzdienstleistungen anbietet. Mehr als 600 Finanzexperten beraten unter anderem über institutionelle Investmentmöglichkeiten und klären Klienten als direkter Ansprechpartner über aktuelle Finanzthemen auf. Die MBI hat sich die Sicherung des Kapitals ihrer Klienten zum sozial-ökonomischen Auftrag gemacht.